HABERLER

11
ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE !!

  T. C.

TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Çukurova Tarım İşletme Müdürlüğü

 

 

  Çukurova Tarım İşletmesinin 2018 yılı istihsali tahmini 418.430 kg mahsul buğday 2 parti halinde İşletmede 18.02.2019 günü saat 14.00'da açık arttırma usulü ile ihalesi yapılacaktır. İhaleye ait ilan metni yazısı ekte gönderilmiştir.

 

NOT:  Bu İşle İştigal Eden Üyelerimize Duyurulur..

[Devamını oku...]

08
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI

Ceyhan Ziraat Odası Başkanı Muhammed BULUT Vefat etmiştir.

Oda Başkanımıza Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

 

CEYHAN TİCARET BORSASI

[Devamını oku...]

07
CEYHAN TİCARET BORSASI AKREDİTASYON EĞİTİMİNE KATILDI.

  Oda/Borsaların Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ev sahipliğinde düzenlenen Akreditasyon Eğitimleri “ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi’’ ve ‘‘ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi’’ Eğitimine Borsamız Genel Sekreteri Yeliz Aydar, Genel Sekreter Yardımcımız Ayhan Ateş ve Kalite Yönetim Temsilcisi  ve Akreditasyon Sorumlumuz Ferhat Arslan katılmışlardır.

 

  Akredite Oda/Borsaların Genel Sekreter ve Akreditasyon Sorumlularına yönelik düzenlenen eğitimler de ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi gereklilikleri, ISO 10002 Müşteri Şikâyetleri ve Memnuniyeti Yönetim Sisteminin Yararları, Müşteri Şikâyetleri Yönetimi Nedir, ISO 10002 Müşteri Şikâyetleri Yönetim Sisteminin Maddeleri’nden bahsederek ve Akreditasyon Standardı beklentileriyle eşleştirilerek örnek uygulamalarla anlatıldı.

 

CEYHAN TİCARET BORSASI

[Devamını oku...]

01
CTB Personeli  ‘‘Müşteri Memnuniyeti’’ Eğitimi Aldı.

 Ceyhan Ticaret Borsası tüm Personeline, TOBB Akreditasyon Sistemi ve ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sisteminin daha verimli uygulanması konusunda ve üyelerinin memnuniyetinin daha da arttırılması amacıyla; ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi eğitimi verildi.

 

 Konferans salonumuzda gerçekleşen eğitimde Eğitmen Ali Yavuz Topal, "ISO 10002 Standardının Gelişimi, Müşteri Şikâyeti ve Memnuniyeti Tanımları, Müşteri Şikâyetleri ve Memnuniyeti Yönetim Sistemi ile ilgili Temel Prensipler, ISO 10002 Müşteri Şikâyetleri ve Memnuniyeti Yönetim Sisteminin Yararları, Müşteri Şikâyetleri Yönetimi Nedir, ISO 10002 Müşteri Şikâyetleri Yönetim Sisteminin Maddeleri’nden bahsederek, TOBB Akreditasyon ve ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ile entegre şekilde çalıştırılması hedeflenmektedir.

 

 

CEYHAN TİCARET BORSASI

[Devamını oku...]

28
AK PARTİ CEYHAN BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ VE ADAYI BOYDAK’DAN, TİCARET BORSASINA ZİYARET

  AK Parti Ceyhan Belediye Başkan vekili ve Adayı Ali Alper Boydak ve AK Parti Ceyhan İlçe Teşkilatı seçim çalışmaları kapsamında Ceyhan Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

  Ceyhan Belediye Başkan adayı Ali Alper Boydak, Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydar, Meclis Başkanı Ali Cem Sandıkçı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Ferruh Arslan ve İbrahim Melih Çetin ile Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Aver, Nazif Diler, Ömer Kurt ve Genel Sekreterimiz Yeliz Aydar’a seçim çalışmaları hakkında bilgiler verdi.


  AK Parti Ceyhan Belediye Başkan Adayı Ali Alper Boydak konuşmasında; “Ticaret Borsası Ceyhan’ımızın çok önemli bir sivil toplum kuruluşudur. Ceyhan Tarım ve hayvancılık konusunda ciddi potansiyeli olan bir şehrimiz. Bu anlamda inşallah bu süreçte başkanımızın da ifade ettiği gibi hem hükümet olarak hem belediyemiz olarak ticaret borsamızla beraber tarım ve hayvancılık üzerine Ceyhan’ımıza önemli hizmetler sunacağımız kanaatindeyim. Ceyhan hayvancılık konusunda istenilen düzeyde değil. Bunun değiştirilmesi lazım. Biz bu anlamda Ticaret Borsamızın her zaman yanlarında olacağız, arkasında olacağız, destekçisi olacağız” dedi.

 

Ceyhan İlçemize yakışır Modern Borsa Kompleksi

  Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ‘‘Kurulmasını Planladıkları yeni borsa hizmet binası için Başkan Ali Alper Boydak’dan Mevcut fakat çok aktif olmayan Ceyhan hayvan Pazar yerinin borsamıza verilmesi talebini tekrar dile getirerek burada Ceyhan’ımıza ve Üyelerimize layık modern borsacılık faaliyetlerine yakışır bir borsa kompleksi kurmayı hedef edindiklerini ve yakın zamanda Ceyhan’ımıza kazandırmayı düşündüklerini’’ ifade etti.

 

 

Kazanan Ceyhan Olsun

  Başkan Aydar, sözlerine devam ederek “30 Mart’ta yerel seçimlerimiz var. Bu bağlamda AK Parti İlçe Teşkilatı ve AK Parti Ceyhan Belediye Başkan adayı Ali Alper Boydak Bey Ticaret Borsamızı ziyarette bulundular. Kendilerine nezaket ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Önümüzdeki Yerel seçimlerde başarılar diliyorum. Ceyhan’ımız için hangi başkanımız hayırlı ise o seçilsin istiyorum, Yerel Seçimlerin İlçemize Hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Tekrar başarılar diliyorum,  dedi.

 

 

 

 

CEYHAN TİCARET BORSASI

[Devamını oku...]

21
TÜRKİYE EKONOMİ ŞURASI TOBB’DA GERÇEKLEŞTİ.

   Türkiye Ekonomi Şurası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili Bakanların katılımıyla TOBB İkiz Kuleler ‘de gerçekleştirildi. Türkiye Ekonomi Şurası’na Borsamızı temsilen Meclis Başkanımız Ali Cem Sandıkçı, Yönetim Kurulu Başkan yardımcımız Ferruh Arslan ve Genel Sekreterimiz Yeliz Aydar katıldılar.  Hisarcıklıoğlu, Şura'nın açılışında yaptığı konuşmada, 1 yıl önce başlatılan Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekâtı’nın yıl dönümü dolayısıyla şehitlerimizi andı, gazilerimize şifalar diledi.

 

TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğindeki Türkiye Ekonomi Şurası; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Oda ve Borsa Başkanları, Meclis Başkanları, OSB Başkanları ile çok sayıda iş insanının katılımıyla TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Şura’da iş dünyasının temsilcileri sorun ve çözüm önerilerini birinci ağızdan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakanlar ile paylaşma imkânı buldu.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bazı bakanların katılımıyla TOBB İkiz Kuleler'de düzenlenen TOBB Türkiye Ekonomi Şurası'nın açılışında yaptığı konuşmada, cesur ve ezber bozan yeni yatırım hamlesinin Türkiye'yi küresel rekabette öne çıkaracağını belirtti. Hisarcıklıoğlu, "Bu tekerlek, bu tümsekte kalmayacak. Allah'ın izniyle yola devam edeceğiz. El birliğiyle Türkiye'yi yeniden tempolu büyüme sürecine kavuşturacağız." dedi.​

 

 

TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu konuşmasında, 2003 yılında başlayan Ekonomi Şuralarında, hep yanlarında oldukları ve iş dünyasına destek verdikleri için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

 

2017’de iş dünyasının istihdamda ve yatırımda rekorlar kırdığını hatırlatan Hisarcıklıoğlu, aynısını 2019’da da yapmaya hazır olduklarının altını çizdi. Erdoğan’dan özel sektörü desteğinin devamını isteyen Hisarcıklıoğlu, “Şu an bu salonda, 81 il ve 160 ilçeden, bölgelerinin kanaat önderleri olan, Oda ve Borsa Başkanlarımız bulunuyor. Onlar Temmuz’dan beri yoğun bir mesai harcadılar. İllerin ve ilçelerin sorunlarını çıkardılar, öneriler hazırladılar. Böylece tüm ülkede, yerelde hangi ekonomik sıkıntılar yaşanıyorsa, hepsini tespit ettiler. Emekleri için teşekkür ediyorum. Biz şimdi tüm bunları, il bazında ve ayrıca bakanlıklara göre tasnif ediyoruz. Şura’dan sonra tamamını size ve her birini ilgili kamu kurumlarına ileteceğiz” dedi.

 

-İş dünyasına moral

 

İş dünyası için en büyük teşvikin devletini yanında görmek olduğunu bildiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Sizin liderliğinizde, gündeme getirdiğimiz her konunda, geçmişte olduğu gibi, çözüm sağlayacağınıza inanıyoruz. İşte bununla ilgili pek çok örneği, şu geçtiğimiz birkaç ayda yaşadık.

Kısa çalışma ödeneği ve asgari ücret desteği artışıyla, firmalarımızın üstündeki yükleri azalttınız.

İç Piyasaya destek için, 4 sektörde KDV ve ÖTV indirimi yaptınız. Bankaların yüksek faiz uygulaması yüzünden, büyük sıkıntı yaşadığımız, krediye erişimde, aylık %1,54 faizle, Kobilere kredi imkânı sundunuz. Mera fonu gibi ciddi bir yükün kaldırılmasını sağladınız. Kamu müteahhitlerine tasfiye ve devir hakkı tanıdınız. Uzun yıllardır beklediğimiz, ticari hayata büyük kolaylık getirecek, devlet destekli ticari alacak sigortasını başlattınız. Meslek liselerinde 81 ilde kamu-özel sektör işbirliğini tabanda sağlayacak projeyi de hayata geçiriyorsunuz, Yine bu vesileyle, aramızda bulunan sayın Bakanlarımıza tüm bu icraatlar için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Dünya Bankası’nın Doing Business raporuna göre Türkiye’nin, 2018’de en çok reform yapan ilk 10 ülke arasında yer aldığını belirten Hisarcıklıoğlu, ülke olarak iş ve yatırım ortamında 17 basamak birden sıçrayarak, 60. sıradan 43. sıraya ilerlediğini ve tarihindeki en üst sıraya yükseldiğini dile getirdi.

 

 

-Bankalarla istişare

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde, Hükümetin istihdamı, ticareti ve sanayiyi destekleyen adımları ile her kesime dokunan müjdelerinin, iş dünyasının moralini ve şevkini artırdığını ifade eden Hisarcıklıoğlu şöyle konuştu:

 

“Son 3 ayda TOBB olarak bir ilki daha gerçekleştirdik. Bankalarla birlikte tüm Anadolu’yu dolaştık.

81 il’den tüccar ve sanayicilerle bir araya geldik. Burada şunu gördük, KOBİ’lerin en büyük sıkıntısı nakit açığı. Finansmana erişimde büyük sıkıntı var. Yüksek kredi faizleri, bir türlü reel sektörümüzün yakasını bırakmıyor. Yaptığımız işin bereketi kalmıyor. Ne yatırım yapabiliyor, ne de iş hacmimizi artırabiliyoruz. İşte bu ortamda, yüksek faize karşı sizin gösterdiğiniz hassasiyet ve mücadele, bizlere güç ve moral veriyor. Bizler de, Sizin, bu konudaki çağrınıza, ilk ve en somut katkıyı verdik. TOBB, Odalar ve Borsalar, tüm kaynaklarını bir araya getirdi. Bugüne kadar ülkemizde ticari kredilere uygulanmış en düşük faiz oranıyla, KOBİ’lerimize nefes kredisi temin ettik. Yaklaşık 100 bin Kobimize, 12 milyar lira, düşük faizli kaynak sağladık. Sizin tabirinizle “finansmanda inovasyon” yaptık.

 

Avrupa’da Brexit sıkıntısı, ABD-Çin, Rusya-Ukrayna gibi artan ikili gerilimler, Irak ve Suriye’deki durum, küresel ticarette büyüyen korumacılık eğilimleri, dünyada ticaret, yatırım ve fon akışını olumsuz etkiliyor. Dışarda hava bozarken, içerde safları sıklaştırmalıyız. Türkiye'nin son yıllarda elde ettiği tüm kazanımların temelinde, güven ve istikrar yatıyor. Bizler, bunların değerini çok iyi biliyoruz. Güveni ve istikrarı muhafaza etmeliyiz ki, ekonomide yeni bir atılım daha başlatalım, reform ateşini güçlendirelim. Özellikle de, sizin önderliğinizde başlatılacak, cesur ve ezber bozan yeni bir yatırım hamlesi, küresel rekabette bizi öne çıkaracaktır. Ben şuna inanıyorum, bu tekerlek bu tümsekte kalmayacak, Allah’ın izniyle tüm bunları aşacak, yola devam edeceğiz. Elbirliğiyle Türkiye’yi yeniden tempolu büyüme sürecine kavuşturacağız. Türk özel sektörü, yani bizler de, dün olduğu gibi yarın da, ülkemizi daha güçlü, daha zengin, daha müreffeh yapmak için üretmeyi, emek vermeyi sürdüreceğiz.”

 

-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, TOBB İkiz Kuleler'de düzenlenen Türkiye Ekonomi Şurası'nda yaptığı konuşmaya, toplantının hayırlara vesile olmasını temenni ederek başladı.

 

Türkiye ekonomisinin nabzının şuranın yapıldığı salonda attığını belirten Erdoğan, "Biz şimdiye kadar ekonominin mimarisini hep buradaki hazırun ile istişare içinde inşa ettik. Hiçbir zaman 'biz yaptık oldu' demedik. Yeri geldi kendi gönül dünyamıza sığdırmakta zorlandığımız adımları dahi buradaki istişareden çıktığı için atmaktan çekinmedik. 'Önce millet, önce memleket' ifadesi bizim için bir seçim sloganı değil, hayat felsefemizin ta kendisidir." ifadelerini kullandı.

 

Toplantıya katılanların aynı zamanda şehirlerinin kanaat önderleri olduğuna değinen Erdoğan, "Buradaki kardeşlerimiz, piyasa dediğimiz mekanizmanın canlı temsilcileridir. Bu bakımdan sizlerin ülkemize, şehirlerinize ve sektörlerinize dair görüşleri bizim için daima yol gösterici olmuştur." dedi.

 

Son 16 yılda Türkiye'yi 3,5 kat birlikte büyüttüklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

 

"Girişimcilerimizi, yatırımcılarımızı sizlerle birlikte dünyaya açtık. Teknolojiyi, e-ticareti, yeni sektörleri sizlerle birlikte ülkemizin gündemine taşıdık. Gümrük kapılarının yenilenmesinden lisanslı depoculuğa, mesleki yeterlilikten finansmana erişime kadar pek çok çalışmayı sizlerle birlikte hayata geçirdik. İş yapılmasının önündeki engelleri sizlerle birlikte tespit edip kaldırdık. Yatırım ortamını sizlerle birlikte iyileştirdik. Kısa çalışma ödeneğini, Sosyal Güvenlik Kurumunun prim borçlarının vadelendirilmesini, asgari ücret desteğini, lisanslı depoculuk desteğini, KDV, ÖTV indirimlerini, kredi yapılandırılmalarını, faiz indirimlerini, KOBİ kredilerinin yaygınlaştırılmasını, ihracat kapama sorunlarının çözümünü, ticari araç kiralamalarıyla ilgili düzenlemeleri ve diğer pek  çok uygulamayı sizlerle birlikte gerçekleştirdik. Geçtiğimiz Ağustos ayında döviz kurunda başlayan faiz ve enflasyona da sirayet ederek ekonomimizi tehdit eden sıkıntıların aşılması için gereken tedbirleri yine sizlerin taleplerine göre uygulamaya aldık. İnşallah 2023 hedeflerimize de yine sizlerle birlikte ulaşacağız."

 

- "Hep birlikte Türkiye'yiz, hep birlikte Türk ekonomisiyiz"

 

Türkiye'yi, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına iş dünyasıyla birlikte yükselteceklerini belirten Erdoğan, katılımcılara "Türkiye'yi orta-üst gelir grubundan üst gelir grubuna sizlerle birlikte taşıyacağız. Yeni nesillere, 2053 ve 2071 vizyonlarımızı sizlerle birlikte emanet edeceğiz. Hiç şüpheniz olmasın ki bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin menfaatlerinin ilgilendiren her talebi dinleyeceğiz ve gereğini yapacağız." diye hitap etti. 

 

"Hep birlikte Türkiye'yiz, hep birlikte Türk ekonomisiyiz." ifadesini kullanan Erdoğan, "Ticarette de siyasette de diğer alanlarda da başarının sırrı önce inanmak, sonra harekete geçmek, ardından da yılmadan mücadeleye devam etmektir. İnancı ve mücadele azmi olmayanlarla yürünebilecek hiçbir yol yoktur. Bugüne kadar elde ettiğimiz her başarının gerisinde milletimize ve ülkemize olan inancımız yatıyor. Bu inançla geçtiğimiz her mücadeleyi Allah'ın izniyle zafere ulaştırdık." değerlendirmesini yaptı.

[Devamını oku...]

17
İŞADAMI BAYRAM ŞİRİN BORSAMIZI ZİYARET ETTİ.

   Cumhuriyet Halk Partisi eski Adana İl Başkanı, Şirin Park Otel Yönetim Kurulu Başkanı ve İşadamı Bayram Şirin Borsamızı ziyaret etti. Ziyarette Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Aydar ve Yönetim Kurulunu Başkan Yardımcımız Ferruh Arslan ile görüşen Şirin, Yönetim Kuruluna Başarı dileklerinde bulundu.

 

 Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydar ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferruh Arslan’da ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, İş Adamı Bayram Şirin’e İş hayatında başarılar dilediler.

 

 

 

 

CEYHAN TİCARET BORSASI

[Devamını oku...]

15
AK Parti Ceyhan İlçe Başkanı Muhammed İslam Bünül Borsamızı Ziyaret Etti.

  Söz konusu ziyarette Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Aydar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımız Ferruh Arslan ve Melih Çetin ve Genel Sekreterimiz Yeliz Aydar Ak parti ilçe başkanı Muhammed İslam Bünül ve yönetimini karşıladılar. 


Ceyhan İlçemize Yakışır Modern Borsa kompleksi 

Gerçekleşen ziyarette Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Aydar Ak parti İlçe Başkanı İslam Bünül ile ‘‘Kurulmasını Planladıkları Yeni Borsa Hizmet Binası için Ceyhan Belediyesinden Mevcut fakat çok aktif olmayan Ceyhan hayvan Pazar yerinin Borsamıza verilmesi talebinde bulunduklarını ve burada Ceyhan’ımıza ve Üyelerimize layık Modern Borsacılık faaliyetlerine yakışır bir borsa kompleksi kurmayı hedef edindiklerini ifade etti. 

Başkan Mustafa Aydar ve Yönetimine Teşekkür Ederim.

Ziyarette konuşan Ak Parti Ceyhan İlçe Başkanı Muhammed İslam Bünül, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydar, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferruh Arslan ve Melih Çetin’e göstermiş oldukları ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum dedi.

Ziyaretin devamında Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Aydar ve Yönetimi, Ak Parti İlçe Başkanı İslam Bünül ve Yönetimiyle Ceyhan İlçemizin Ekonomik durumunu, sorunlarını ve Çözüm önerileri ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulundular. 

Başkan Aydar, Ak Parti İlçe Başkanı İslam Bünül ve Teşkilatına Başarılar diledi. 

AK Parti İlçe Başkanı Muhammed İslam Bünül ve yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydar teşkilata çalışmalarında başarılar diledi.CEYHAN TİCARET BORSASI

[Devamını oku...]

11
ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE!!!

  Sayın Üyemiz,

  

E-defter ve E-fatura uygulamalarının kullanılmasındaki detaylar, konuyla ilgili mevzuata uyum sağlanması ve mevzuat değişiklikleri hakkında üyelerimizin detaylı bilgilere sahip olması için ADANA SANAYİ ODASI'nda 18 Ocak 2019 Cuma günü saat 14.00’da Muhasebede Dijital Dönüşüm Eğitimi organize edilmiştir.

 

Aşağıda konu başlıkları yer alan ve yaklaşık 4 saat sürecek ücretsiz düzenlenecek eğitimin ertesinde katılımcılara sertifika verilecektir.

 

Semineri teşriflerinizi diler, mali işlerden sorumlu personelinize faydalı olacağı düşüncesiyle katılımının sağlanmasını rica ederiz.

 

Saygılarımızla, 

 

Yeliz AYDAR

GENEL SEKRETER

 

 KATILIM FORMUNU DOLDURMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Eğitimin Konusu;

 

E-Defter: Genel Tanıtımlar, E-defter tutma zorunluluğu, Uygulanmasından Faydalanma Şartları, Koşulları, Uygulaması, Geçiş Süreci ve Hazırlıklar, Hazırlanması, Yasal Düzenlemeler, Sorumluluklar, Muhafaza ve İbraz Yükümlülüğü

 

E-Fatura: Kapsam ve Genel Tanımlar, Kapsama Giren Mükellefler, E-fatura Uygulaması, Başvuru İşlemleri, Uygulama Süreci, Sorumluluklar, Muhafaza ve İbraz Yükümlülüğü

 

Eğitmen: Mehmet Kocaman

[Devamını oku...]

10
Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi belirlenecek

 Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi belirlenecek

  TOBB öncülüğünde, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde, Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketlerinin belirlenerek, söz konusu şirketlerin görünürlüklerini artırmak ve bu şirketlerin ekonomik bağlantılarını kuvvetlendirmek amacıyla 2011 yılından beri "TOBB Türkiye 100" programı yürütülmektedir.

  2012-2015 dönemi satış gelirleri dikkate alınarak listeye giren Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Konferans salonunda 25 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilen tören ile ödüllerini aldılar. Türkiye 100 şirketleri, değerlendirmeye alınan dönemde, satış gelirlerini ortalama yüzde 438 oranında, çalışan sayılarını da yüzde 74 oranında artırmışlardır. Türkiye 100 listesindeki şirketlerin faaliyet gösterdikleri sektörlerin çeşitliliği, Türkiye ekonomisinin dinamizminin güzel bir göstergesidir.

  TOBB Türkiye 100 şirketlerinin kamuoyuna duyurulmasıyla birlikte yazılı ve görsel basında çok sayıda haber yapılmıştır. Görünürlükleri artan şirketlerin yeni ortaklara, müşterilere ve tedarikçilere erişimleri kolaylaştırılmıştır.

  TOBB Türkiye 100 Programı 2018 yılında da devam edecek olup, şirketlerin 2015-2017 dönemindeki yıllık ortalama satış gelirlerinin büyüme hızı dikkate alınacaktır. Başvuru kriterlerini sağlayan şirketler büyüme hızlarına göre sıralanacak, en hızlı büyüyen şirket birinciliği alacaktır. Türk özel sektörünün dünyayla olan bağlantılarının kuvvetlendirilmesine imkan sağlayacak olan TOBB Türkiye 100'ü için başvuru yapmak isteyen firmaların ekteki detayları belirtilen kriterlere uyması gerekmektedir. Başvurular en geç 31 Ocak 2019 tarihine kadar http://turkiye100.tobb.org.tr adresi üzerinden yapılacaktır.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 43İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   
Yazdır  

Türlübaş Mah. İstasyon Cad. NO:17 Ceyhan/ADANA
0.322 613 30 19
0.322 613 91 28
ceyhanborsa@hotmail.com
ANASAYFAVİZYONUMUZMİSYONUMUZBÜLTENLERATATÜRK KÖŞESİBİLGİ EDİNMECEYHAN İLÇESİ