HABERLER

19
Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Aydar'dan Berat Kandili Mesajı;

  Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa AYDAR; Mübarek Ramazan ayının habercisi Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Aydar mesajında; “Kandiller, manevi feyizleriyle gönülleri aydınlatan, zihinleri berraklaştıran ve insanın kendini sorgulamasını sağlayan önemli gecelerdir. Ramazan ayının müjdeleyicisi Berat kandili de Müslümanların günahlarından arındıkları önemli ve mübarek bir gecedir. Bu gecenin; bizleri birlik, dirlik, kardeşlik, paylaşma, barış ve sevgi çemberinde buluşturmasını diliyorum. Aynı zamanda, dünyanın her yerinde çatışmaların, savaşların yıkımların, acıların, haksızlıkların son bulduğu, hakkın ve adaletin tecelli bulduğu bir dünyaya vesile olmasını temenni ediyorum. Tüm İslam âleminin Berat kandilini mübarek eder saygılar sunarım.” ifadelerini kullandı.

  

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

16
Borsamız’dan İlçe Emniyet Müdürlüğüne Ziyaret.

  Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Aydar, Meclis Başkanımız Ali Cem Sandıkçı, Meclis Üyemiz Kasım Ayeş, Meclis Üyemiz Ömer Kurt, Meclis Üyemiz Emrah Eker, Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Hüseyin Aver, Yönetim Kurulu Üyemiz M. Can Azğan ve Genel Sekreterimiz Yeliz Aydar Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 174. yılı ve 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri münasebetiyle Ceyhan İlçe Emniyet Müdürü Bülent Tırnaksız'ı ziyaret etti.

 

 

 

  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ceyhan İlçe Emniyet Müdürü Bülent Tırnaksız, ilçe halkının emniyet mensuplarına gösterdiği ilgiden memnun olduklarını söyledi. Vatan, millet ve bayrak uğruna şehadete koşarak, giden Türk polisinin, bundan sonra da aynı kararlılıkla nöbetine devam edeceğini söyleyen Emniyet Müdürü Tırnaksız, Borsamız Başkanı Mustafa Aydar ve heyetine teşekkür etti.

[Devamını oku...]

15
5. Ulusal Pamuk Zirvesi Toplantısına Katıldık.

 5. Ulusal Pamuk Zirvesi Toplantısına Katıldık. 

Ulusal Pamuk Konseyi'nin (UPK) sektöre ilişkin gelişmeleri değerlendirmek, sorunları tartışmak ve çözüm önerileri getirmek amacıyla 2 yılda bir düzenlediği ‘Ulusal Pamuk Zirvesi’nin beşincisi, Kahramanmaraş'ta gerçekleştirildi. Konsey başkanı Bertan Balçık, pamuk sektörünün önemine değindi, üreticinin desteklenmesine dikkat çekti.

 

13 Nisan 2019 tarihinde Kahramanmaraş ta gerçeklesen 5.Ulusal Pamuk Zirvesi Toplantısına Meclis Başkanımız Ali Cem Sandıkçı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Ferruh Arslan, Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Hüseyin Aver ve Yönetim Kurulu Üyemiz M. Can Azğan katıldı. 

 

Kahramanmaraş Ticaret Borsası, May Tohum, İzmir Ticaret Borsası, Türkiye Tekstil İşverenleri Sendikası, Şanlıurfa Ticaret Borsası, Akdeniz İhracatçı Birlikleri, Progen Tohum, BASF, Narteks Tekstil, Tariş, Çukobirlik ile Aydın, Manisa, Ödemiş ve Söke Ticaret Borsaları sponsorluğunda düzenlenen “Tohumdan Hazır Giyime Yerli Pamuk” ana temalı toplantıda Türkiye pamuk sektörünün üretici, tüccar ve sanayici kesimleri ve ilgili bakanlık mensupları bir araya geldi.

 

Sektördeki gelişmeler değerlendirilerek, sorunlar tartışıldı, çözüm önerileri geliştirildi.

 

Zirvede pamuğun dünya pazarındaki yerine dikkat çekildi.

Toplantı açılış konuşması Ulusal Pamuk Konsey Başkanı Bertan Balçık ile başladı.  Konsey başkanı Bertan Balçık, "Üyesi olduğumuz Uluslararası Pamuk Danışmanları Komitesi (ICAC) gelecek 8 yıl içinde dünya nüfusu ve gelirindeki artışlarla birlikte yıllık elyaf talebinin 25.5 milyon ton artarak 121 milyon ton’a çıkacağını tahmin ediyor. Bu dönem zarfında, doğal ürünlere artan rağbetin de etkisiyle, kişi başına pamuk tüketiminin 3,5 kg’dan 4 kg’a çıkacağı ve böylece söz konusu elyaf talebindeki artışın yüzde 28 kadarının pamuk sektörü tarafından karşılanabilir hale geleceği öngörülüyor ve bunun pamuk sektörünün gelişmesi için ciddi bir fırsat içerdiğine dikkat çekiliyor." dedi.

 

KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun konuşmasında, " Türkiye'de pamukla iştigal eden çiftçi, tüccar ve sanayicilerin temsilcisi olarak Ulusal Pamuk Konseyi üretici, tüccar ve sanayici adına rekabet gücünün arttırılması ve ulusal politika oluşturması bakımından çok önemli bir misyonu yerine getirmektedir. Pamuk ülkemiz özel sektörünün temel direği olan tekstil sektörünün stratejik girdisi olarak bizim için çok önemli bir üründür. Pamuğun standardizasyon gelişmesi, kalitesinin artması, tekstil sektörünün ihtiyacını tam olarak karşılaması ekonomimiz açısından son derece önem taşımaktadır. Dünya pamuk üretiminde ana oyuncular arasında yer alan aynı zamanda tekstilde çok ciddi bir ticaret payı olan ülkemiz, ihtiyacının büyük bir bölümünü ithalat ile karşılamak zorunda kalmaktadır. Genel olarak pamuk üretim alanlarımızın genişlemesi ülkemizde tarıma verilen desteklerin geri dönüşü olarak değerlendirilebilirse de verimlilik, maliyet ve sanayi açısından sürdürülebilirlik konusunda halen devam eden sıkıntılar olduğunu da biliyoruz." ifadelerini kullandı.

 

 

CEYHAN TİCARET BORSASI

[Devamını oku...]

12
BORSAMIZ, CEYHAN BELEDİYE BAŞKANI KADİR AYDAR'I TEBRİK ETTİ.

  Borsamız Yöneticileri, Ceyhan Belediye Başkanlığına seçilen Kadir Aydar’a ziyarette bulundu.

 

Ziyarete Borsamız Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Aydar, Meclis Başkanımız Ali Cem Sandıkçı, Meclis ve Yönetim kurulu üyelerimiz katıldı.

   Borsamız Başkanı Aydar, “Çok güzel hizmetler yapacağınıza inanıyoruz. Ticaret Borsası olarak üretici ve tüketici arasında bir köprüyüz. Tarımı, sanayi ile birleştiren bir kurumuz. Türkiye’de tarımı kayıt altına alan önemli bir kuruluşuz. Tarımı ve tarıma dayalı sanayiyi geliştirmek, bunun için gereken işbirliğini sizinle birlikte yapmak için her zaman göreve hazırız. Ceyhan Ticaret Borsası olarak 7/24 yanınızda olacağız. Sizlere yeni görevinizde başarılar diliyoruz” diye konuştu.

   Belediye Başkanı Kadir Aydar ise, borsanın hem fiziki yatırımları, hem de çiftçi ve esnafı birleştirme alanında gösterdiği gayretleri önemsediğini belirterek, “Bir ve beraber olmamız için elimizden gelen gayreti azami şekilde göstereceğiz. İnşallah hep birlikte Ceyhan’a hizmet edeceğiz” Ticaret Borsası Başkanımız Mustafa Aydar’a, Meclis Başkanı Ali Cem Sandıkçı’ya, Meclis ve Yönetim Kurulu Üyelerine ziyaretlerden dolayı teşekkür ediyorum dedi.

 Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

10
Ceyhan Ticaret Borsası  Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa AYDAR , “Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 174. Kuruluş Yıldönümü” ile ilgili bir kutlama mesajı yayınladı.

 “Polis Teşkilatımız, toplumsal güvenin tesis edilmesi hususunda, halkın mal ve can güvenliği için gece gündüz demeden çalışmaktadır. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunmasını sağlayan polislerimiz, toplumda huzuru ve asayişi temin etmek için yeri geldiğinde gözünü kırpmadan canlarını tehlikeye atarak cesaretle ve fedakârca vazifelerini ifa etmektedirler.

 

  Bu vesile ile Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ediyor, halkımızın huzuru ve güvenliği için gece gündüz demeden çalışan ve yurdumuzun her köşesinde  görev yapan tüm Emniyet Teşkilatının  polis haftasını kutluyor, Görevi başında olan polislerimize görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

 

 

Mustafa AYDAR

Yönetim Kurulu Başkanı

[Devamını oku...]

09
ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE !!!
 TARSUS Ticaret Borsası'nda açılması planlanan en az 3 gün süreli ve kurs sonu sınavlı ''Pamuk Sorumlu Denetçi Belgesi'' kursu yapılması planlanm...

[Devamını oku...]

25
TOBB Başkanı M.Rıfat Hisarcıklıoğlu Adana’da.

   Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız Sn. M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç’in Oğlunun Düğünü İçin Adana’ya Gelen geldi.

 

 Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydar ve Meclis Başkanımız Ali Cem Sandıkçı, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç’in Oğlunun Düğünü için Adana’ya gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız Sn. M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile Beraberinde Gelen Sendika ve Konfederasyon Başkanlarımızı havaalanında karşıladılar. Düğünün yapılacağı Adana Tüyap Fuar merkezine Oda ve Borsa Başkanlarıyla birlikte gidildi. 

Genç çiftin düğün törenine Adana siyaset ve iş dünyasının önemli isimleri katıldı..

 

 TOBB Başkanımız Sn. M.Rifat Hisarcıklıoğlu ’nu ve Beraberinde Gelen Sendika - Konfederasyon Başkanlarımızı Düğün Sonrası Ankara’ya Yolcu Edildi.

 

 

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

25
Ceyhan Ticaret Borsası, Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS) eğitim programına katıldı.

Elektronik Belge Yönetim sistemi (EBYS) çalışmaları kapsamında Oda ve Borsa temsilcileri 18-22 Mart tarihlerinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde gerçekleştirilen eğitime katıldı.

 

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) KUYAP Eğitim Salonunda düzenlenen eğitime borsamızı temsilen Genel Sekreterimiz Yeliz Aydar ile Arşiv Sorumlumuz Mutlu Gencer katıldılar.


 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından oda ve borsaların kullanımına yönelik olarak devreye alınacak olan Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS), yazılı kağıt döneminin sonlandırılarak, veri alışverişinin daha hızlı ve etkin bir biçimde uygulanmasını sağlıyor.

[Devamını oku...]

15
YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUSTAFA AYDAR´IN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

  

Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydar; 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 104. Yıl Dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

 

Aydar mesajında, şu ifadelere yer verdi; Çanakkale Zaferi, vatan topraklarımıza göz diken ve işgale kalkışan devletlere bunun hiçbir zaman gerçekleşemeyeceğini göstermiş ve Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasına zemin hazırlayarak Türklerin tarih sahnesinde ilelebet var olacağını kanıtlamıştır.

 

Millet olarak varlığımızı devam ettirebiliyorsak bunu vatan için canlarını feda etmekten çekinmeyen şehitlerimize borçlu olduğumuzu ifade ederek, “Bizlere düşen ecdadımızdan emanet aldığımız bu toprakları canımızdan aziz bilerek, bu vatan için şehit düşen yüz binlerce kahramanımızı yüreğimizde saygıyla yaşatmak ve bizden sonraki nesillere bu güzel toprakları sonsuza kadar barış ve huzur içinde dünyanın en çağdaş ve en gelişmiş ülkesi yapmaktır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; Tarihe altın harflerle yazılan 18 Mart Çanakkale Zaferi`nin 104.yılında, vatanımızın bağımsızlığı, milletimizin birliği ve bütünlüğü için kendini bu yola adayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı ve kanlarını hiç tereddütsüz bu vatan uğruna döken tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.

 

Mustafa AYDAR

Yönetim Kurulu Başkanı

[Devamını oku...]

14
CEYHAN TİCARET BORSASI ÜYELERİNE İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ-2019 TEŞVİK PAKETİ KONULU BİLGİLENDİRME ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ:

   Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı işbirliğinde hazırlanan “Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla İstihdam Seferberliği 2019 programı 25 Şubat 2019 tarihinde iş dünyamız ile paylaşılmıştır.

 

  İstihdam Seferberliği Paketi teşvikleri; Yeni İstihdama Ücret Desteği, Yeni İstihdamın SGK Primine, Vergisine Destek, Siz Bi’ Nefes Alın Ücretler Bizden Desteği, Mevcudu Koru, Bu Da Bizden Olsun Desteği, Düzenli Ödemeye Devamlı Desteği, Kalkınmaya İlave Desteği, Önce İşbaşı Eğitim Sonra İstihdam Desteği, İhtiyacınıza Uygun, Nitelikli İşgücü Eğitimine Tam Destek olmak üzere toplam sekiz başlık altında işveren ve çalışanlara önemli fırsatlar sunmaktadır.

 

  İstihdam Seferberliği ile ilgili üyelerimizin doğrudan bilgi almalarını sağlamak amacıyla Ceyhan Ticaret Borsası olarak Borsamız Genel Sekreteri Yeliz Aydar, “Burası Türkiye Burada İş Var” İstihdam Seferberliği hakkında Üyelerimize bilgilendirme ziyaretleri gerçekleştirmiştir.

  

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 45İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   
Yazdır  

Türlübaş Mah. İstasyon Cad. NO:17 Ceyhan/ADANA
0.322 613 30 19
0.322 613 91 28
ceyhanborsa@hotmail.com
ANASAYFAVİZYONUMUZMİSYONUMUZBÜLTENLERATATÜRK KÖŞESİBİLGİ EDİNMECEYHAN İLÇESİ