HABERLER

14
Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim kurulu Başkanı Mustafa Aydar, 16 Haziran Pazar günü kutlanacak olan Babalar Günü dolayısı ile mesaj yayınladı.

 Başkanımız mesajında; "Aile yapısının korunması için hiçbir özveriden kaçınmayan ve birlikteliği sağlamada, aile içerisinde sevgi, saygı ve hoşgörü bağlarının kurulmasında büyük rol oynayan babalarımız, ailenin temel direğidir.

 

Hepimize hayatın anlamını ve tüm güzelliklerini öğreten, evlatları için her türlü fedakârlığa katlanan, çocuklarına iyi bir gelecek hazırlayabilmek ve geleceklerini güvence altına alabilmek için tüm ailenin sorumluluğunu omuzlarında taşıyan babalarımızın hakkını ödeyemeyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit babaları olmak üzere bütün babaların Babalar Günü´nü kutluyor, vefat eden babalarımıza Allah´tan rahmet diliyorum.

 

Bu güzel ve anlamlı günün, babalarımızın kıymetini bilmemize, iyi bir baba olabilmek için de eksiklerimizi gidermemize vesile olmasını temenni ediyorum. Bir kez daha bütün babalarımızın ellerinden öpüyor, sağlıklı ve mutlu uzun ömürler diliyorum" ifadesini kullandı. 

[Devamını oku...]

14
Borsamız 4.sü Düzenlene Çukuroava İyi Uygulamalar Platformuna Katıldı

Ceyhan Ticaret Borsası olarak Adana Ticaret odası'nın ev sahipliği yaptığı 4.Çukurova Bölgesi İyi Uygulamalar Platformuna Genel sekreterimiz ve personelimiz katılım sağlamışıtr.

 

Adana/Mersin il ve ilçe Oda/Borsalarının oluşturduğu ‘’Çukurova Bölgesi İyi Uygulamalar Platformu’’nun 4. Toplantısı Adana Ticaret Odası ev sahipliğinde TOBB Akreditasyon Kurulu Sekreteri Özge Karetepe ‘nin de Katılımıyla gerçekleşti.

 

Akreditasyon sisteminin standartlarının bürokrasiden uzak, kalitenin ve hizmetin değerinin tam olarak ortaya konulmasını sağlayacak yapıda geliştirildiğini ifade eden Karatepe, sistem ile ilgili iyi uygulamaların paylaşılması öneri ve tavsiyelerin değerlendirildiği bu tip buluşmalarında sisteme geliştirilmesine büyük katkı sağladığını ifade etti.

 

Gelişme ziyaretinde sistemin çalışmasına dair 103 konunun irdelendiğini sıkıntılı alanları dikkatle takip ettiklerini belirten Karatepe, 4. Buluşmada yeni bir puanlama ve değerlendirme sistemi üzerinde çalıştıklarını, yeni düzenlemeyle sistemin eleştirilen yönlerinin büyük oranda ortadan kaldırılacağını söyledi. Ayrıca yapılan geliştirme ziyaretleri ile denetim ziyaretleri hakkın da  paylaşımda bulunarak, denetim ve geliştirme ziyaretlerinin sürelerinin arttırılacağını belirtti

 

Toplantının devamında Aycan Ulusun ‘’Medya İlişkileri Yönetimi’’ konusunda sunumunu gerçekleştirdi.Toplantı öneri ve tavsiyeler ile dileklerin istişare edilmesi ardından sona erdi.

 

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

12
Borsamız Türip Üyesi

 

 

 

 

 

 

 

Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TURİB) Kayıt İşlemleri Başlıyor !” Borsamız TÜRİB Acentası

Ceyhan Ticaret Borsası olarak , TÜRKİYE ÜRÜN İHTİSAS BORSASI A.Ş. (TÜRİB) ile acentelik sözleşmesi imzaladık. Üreticilerimiz ve yatırımcılarımız lisanslı depodaki ürünlerin alım satımı için Borsamıza müracaat edebilirler.

TÜRKİYE ÜRÜN İHTİSAS BORSASI A.Ş. (TÜRİB) ve yatırımcı kayıt işlemleri hakkında yapılan açıklama şu şekilde;

Elektronik ürün senetlerinin (ELÜS) güven, serbest rekabet ve istikrar içinde şeffaf ve kolay bir şekilde işlem görebilmesini teminen 5174 sayılı “ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu”nun 53.ncü maddesi çerçevesinde tanzim edilen 27/02/2017 tarih ve 2017/9986 sayılı Bakanlar Kurulu kararı gereğince, Türkiye Ürün İhtisas Borsası A.Ş. (TÜRİB) kuruluşu gerçekleştirilmiş olup, faaliyete geçirilmesine ilişkin çalışmaların son aşamasına gelinmiştir.

TÜRİB’in faaliyete geçmesiyle birlikte, Ticaret Borsalarının ELÜS’ere ilişkin borsacılık faaliyet yetkisi sona erecek olup, tüm ELÜS alım satım işlemleri sadece TÜRİB bünyesinde yapılacaktır. ELÜS’lerin alım satım işlemleri, yatırımcılar tarafından aracı olmaksızın doğrudan emir girme yoluyla internet tabanlı bir alım satım sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir.

TÜRİB’in faaliyete geçmesi ile birlikte Ticaret Borsaları tarafından TÜRİB’e acentelik hizmeti verilecektir. Bu kapsamda Ceyhan Ticaret Borsamız TÜRİB ile sözleşme imzalamak suretiyle TÜRİB Acentesi olmuştur.

TURİB KAYIT İŞLEMLERİ
ELÜS işlemi gerçekleştirmek isteyen yatırımcıların TÜRİB’de işlem yapmaya başlamadan önce aşağıda gerçek ve tüzel kişiler için ayrı ayrı belirtilen tüm bilgi ve belgelerle birlikte Borsamıza başvurmak suretiyle kayıt altına alınması zorunludur.
Borsamız tarafından sunulan belgelerin TÜRIB sistemine girişi yapılarak yatırımcı kaydının ve ilgili belgelerin tamamlanması ile kayıt işlemi tamamlanmaktadır.. Gerçek Kişiler İçin Gerekli Evraklar;

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Adres teyidi için geçerli sayılan belgelerden herhangi biri (ikametgah ilmühaberi, fatura vb.)
Gerçek Kişi Müşteri Tanıma Formu (Ek/2 veya vekil tayini halinde Ek/3-b)
Aracı Kurum veya Banka’dan alınacak yatırım hesabını gösterir

 

 

 

 

 

 

 

[Devamını oku...]

12
BORSAMIZ YENİ EMNİYET MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ

Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa AYDAR ve Beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri Nazif Diler, Ferruh Arslan Hüseyin Aver, Kasım AYEŞ ve Genel Sekreterimiz Yeliz Aydar Ceyhan ilçe emniyet müdürlüğüne atanan Mehmet Taşkır’ı makamında ziyaret etti.

 

Üzerimize düşen neyse biz varız

Halkın can ve mal güvenliğinin korunması noktasında emniyet teşkilatının gösterdiği özverili çalışmaları her zaman takdirle karşıladıklarını belirten Başkan Mustafa Aydar şöyle devam etti;

 

‘‘İlçemizi tanıyan biri olarak ve tanınan biri olarak hoş geldiniz diyor, ben ve yönetimim adına yeni görevinizde başarılar diliyoruz. Bizlere düşen görev neyse biz varız ve hazırız.’’

 

Emniyet müdürü Mehmet Taşkır ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, halkın huzur ve güveni için emniyet teşkilatı olarak gece gündüz demeden halkımızın hizmetindeyiz.  Ceyhan Her bakımdan son derece önemli bir kent. Böyle önemli bir kentte görev yapmakta olduğum için bende mutluluk duyuyorum. Hep birlikte el ele vererek Ceyhan’ımıza en güzel şekilde hizmet vereceğiz. Ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ederim. dedi.

 

Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

03
Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa AYDAR, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı

Ceyhan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa AYDAR, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

 

Bayramlar iyilik ve güzelliklerin harmanlandığı, sevinç ve mutlulukların paylaşıldığı müstesna günlerdir…

Mübarek Ramazan ayının ardından kavuştuğumuz bir bayramın daha sevinci ve heyecanı içerisindeyiz.

Bayramlar iyilik ve güzelliklerin harmanlandığı, sevinç ve mutlulukların paylaşıldığı müstesna günlerdir. Kin, nefret ve düşmanlık gibi kötü duyguların köreltildiği, dostluk ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, bireysel sevinçlerin ortak mutluluğa dönüştüğü çok özel zamanlardır.

Dilerim ki bizler; bizi biz yapan bu özel, bu güzel değerlerimizi gelecek nesillere hiç bozmadan, eksiltmeden aktarmaya başarabiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Ceyhan Ticaret Borsası`nın değerli üyeleri olmak üzere, tüm hemşerilerimin Mübarek Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, tüm İslam âlemi ve ülkemiz için barış, huzur ve refaha vesile olmasını diliyorum

[Devamını oku...]

31
Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa AYDAR’IN Kadir Gecesi mesajı…

Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa AYDAR  Kadir Gecesi sebebiyle  tüm İslam Aleminin Kadir Gecesi’ni kutluyor, bu gecenin hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.” Dedi.    

 

Ceyhan Ticaret Borsası Başkanı Mustafa AYDAR Mesajında ; İnsanlık âlemi için birer kurtuluş, bağışlanma ve mağfiret günleri olan kandillerin en anlamlısı Kadir Gecesi'ne bir kez daha ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kadir gecesi, Yüce Yaratan tarafından Kuran'ın indirilmeye başlandığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği mübarek bir gecedir. Birlik beraberliğe kardeşlik ve dayanışmaya en çok muhtaç olduğumuz bu günlerde mübarek günlerin önemi büyüktür. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramı’nın da müjdecisi olan Kadir Gecesi’nin başta değerli hemşerilerimiz olmak üzere insanlığa hayırlar getirmesini yürekten temenni eder, esenlikler dilerim” dedi.

[Devamını oku...]

28
2019 MAHSULU BUĞDAY HASADI BAŞLADI!!!

 ÇUKUROVADA 2019 MAHSULU BUĞDAY HASADI DEVAM EDİYOR.

Türkiye'nin turfan da üretim bölgesi olan Çukurova’mızda Buğday hasadı başladı.
İlçemiz Elmagölü Mahallesi’ndeki Borsamız Üyesi İrfan Savrun'u işyerlerinde ziyaret ettik. Ziyarete, Borsamız Genel Sekreteri Yeliz AYDAR,Tescil Memuru Mehmet Sait GÜRLEK Arşiv Memuru Mutlu GENÇER ve Basın Yayın Sorumlusu Volkan TERKEŞLİ katıldılar.

Genel Sekreterimiz Yeliz AYDAR, Ceyhan Ticaret Borsası olarak, her zaman üreticimizin yanında olan Devletimiz ve TMO yöneticlerine, tüm çiftçilerimiz adına Teşekkür ediyor ve üreticlerimİze 2019 yılının bereketli ve hayırlı olmasını diledi.

CEYHAN TİCARET BORSASI BAŞKANLIĞI

[Devamını oku...]

28
ÜYELERİMİZE DUYURULUR!!!

  TÜBİTAK koordinasyonunda yürütülmekte olan Ufuk2020 Programı'ndan ve sonraki dönemlerde uygulanacak olan Avrupa Birliği Çerçeve Programlarından elde edilecek kazanımları azami ölçüde artırabilmek amacıyla oluşturulan Ufuk2020 programı İzleme ve Yönlendirme Kurulu (İYK),Avrupa Birliği Çerçeve Programlarının Türkiye'de etkili bir şekilde işleyişini sağlayamaya yönelik strateji ve eylemleri belirlemek belirlenen strateji çerçevesinde başlıca Ar-Ge ve inovasyon aktörlerini harekete geçirecek teşvik edecek, bilgilendirecek ve detekleyecek kararları almak ve gerekli çalışmaları yapmak üzere yetkilendirilmiştir.

 

Böylece Ufuk2020 Programı İzleme ve Yönlendirme Kurulu (İYK) Kapsamında kurulan Eğitim ve İletişim Çalışma Grubu Toplantısında Alınan Kararları ( https://ufuk2020.org.tr/tr ) Web Sitesinden Takip edebilirsiniz.

 

[Devamını oku...]

27
ÇUKUROVADA 2019 MAHSULU BUĞDAY HASADI BAŞLADI.

 Türkiye'nin turfan da üretim bölgesi olan Çukurova’mızda Buğday  hasadı başladı.

İlçemiz Sağkaya Mahallesi’ndeki  Borsamız  Üyeleri Kamanlar Tarım'dan Hanifi KAMAN, Soydinç Tarımdan Ruhi SOYDİNÇ ile Ayeş Tarımdan aynı zamanda Borsamız Meclis üyesi Kasım AYEŞ'i işyerlerinde ziyaret ettik. Ziyarete, Borsamız Genel Sekreteri Yeliz AYDAR, Genel Sekreter Yrd. Ayhan ATEŞ, Arşiv Memuru Mutlu GENÇER ve Basın Yayın Sorumlusu Volkan TERKEŞLİ katıldılar.
İşletmelerini ziyaret ettiğimiz Borsamız Üyesi aynı zaman da çiftçi olan Hanifi KAMAN ‘' ürün değerlerinden memnunuz’’ diye ifade etti. 
Borsamız Meclis Üyesi Kasım AYEŞ ‘’üreticilerimizin fiyatlardan memnun olduğunu ancak verimin beklenenden düşük olduğunu’’ belirterek,
Ceyhan Ticaret Borsası olarak, her zaman üreticimizin yanında olan Devletimize tüm çiftçilerimiz adına teşekkür ediyoruz" dedi.
CEYHAN TİCARET BORSASI

[Devamını oku...]

27
ÜYELERİMİZE DUYURULUR !!!

 T.C.

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI

Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürlüğü 

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Metroloji ve Standardizasyon Genel Müdürlüğü'nden Birliğimize iletilmiş

olan bilidirim duyurusu  ''Ölçü ve Tartı Aletlerine Getirilen Muafiyet'' konulu yazı ekte sunulmuştur.

 

 

Söz konusu yazıda;

T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, 28.02.2019 tarihli 30700 sayılı resmi gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren maden kanunu ile bazı konularda ve kanun hükmünde kararnamede değişiklik yapılması dair kanunla, 11.01.1989 tarihli 3516 sayılı ölçüler ve ayar kanununun bazı maddelerinde değişiklikler yapılmıştır.

 

Bu kapsamda, 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununa eklenen Geçici Madde 3 ile damga süresi geçirilerek cezai duruma düşmüş ölçü aleti (tartı aleti, taksimetre, alaryakıt sayacı ile elektirik, su ve gaz sayacı, vb.) kullanıcılarına bir defaya mahsus muafiyet tanınmış olup söz konusu muafiyetten yararlanmak için son başvuru tarihi 28 mayıs 2019'dur. Konuyla ilgili olarak ekte yer alan bilgilendirme metninin üyelerimize DUYURULUR.

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 48İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   
Yazdır  

Türlübaş Mah. İstasyon Cad. NO:17 Ceyhan/ADANA
0.322 613 30 19
0.322 613 91 28
ceyhanborsa@hotmail.com
ANASAYFAVİZYONUMUZMİSYONUMUZBÜLTENLERATATÜRK KÖŞESİBİLGİ EDİNMECEYHAN İLÇESİ