HABERLER

22

 DUYURU

 

 

Sayın Üye ;

 

 

5174 Sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu’nun 84 üncü maddesi gereğince, Borsamız Meclis Üyeliği Seçimi 01 Nisan 2018 tarihinde Pazar Günü Murat Göğebakan Kültür Merkezi binasında 09.00- 17.00 saatleri arasında yapılacaktır.

 

Tüzel kişi temsilcisi gerçek kişilerin, temsil ettikleri tüzel kişinin tescilli ana sözleşmeleri gereğince temsil ve bağlayıcı işlem yapmaya yetkisine sahip olduklarına dair son bir ay içinde düzenlenmiş ve ilgili ticaret sicil memurluğunca tasdik edilmiş bir belgeyi oy kullanma sırasında ibraz etmeleri gerekmektedir.

 

 

 

 

CEYHAN TİCARET BORSASI

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

[Devamını oku...]

08
 Tüm Dünya Kadılarının Günü Kutlu Olsun

 Günün anlamına binayen ; gerçekleştirdiğimiz 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde İşçi Kadınlarımızı da unutmadık Tüm dünya kadılarının günü kutlu olsun💐Ceyhan Ticaret Borsası & Mercin Köyü -Üye Ziyareti

[Devamını oku...]

02
TÜM ŞEHİTLERİMİZİN RUHLARI ŞAD, MEKANLARI CENNET OLSUN.
 AFRİN OPERASYONUNDA ŞEHİT DÜŞEN 8 ASKERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET, YAKINLARINA BAŞSAĞLIĞI VE SABIR DİLİYORUZ.  BU VATAN İÇİN CANLARINI FEDA ED...

[Devamını oku...]

02
Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekillerinden Borsamıza Ziyaret

 Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Ceyhan İlçe Başkanı Kadir Aydar'ın daveti üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, İstanbul Milletvekilleri Sibel Özdemir, Selina Doğan, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse ve il yönetimi Ceyhan Ticaret Borsasına gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundular.

Ceyhan Ticaret Borsasına (CTB) ziyarette bulunan CHP'li vekiller bölge ekonomisi hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

[Devamını oku...]

27
2018TOBB Oda / Borsa Genel Sekreterleri Bilgilendirme Semineri, TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi.

 TOBB Oda / Borsa Genel Sekreterleri Bilgilendirme Semineri, TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi.​

 

Bilgilendirme Seminerine Ceyhan Ticaret Borsası Genel Sekreteri Mahmut Elma Katıldı. Türkiye Genelindeki oda ve borsa genel sekreterlerinin yaptıkları fikir alışverişi yararlı oldu.

2 gün süren seminerin kapanış oturumunda Genel Sekreterlere hitap eden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 81 il ve 160 ilçedeki Oda ve Borsa camiası olarak tek bir aile olduklarını vurgulayarak, “Türkiye’nin her kesiminden, her sektöründen şirketleri, girişimcileri temsil eden, tek meslek örgütüyüz. Gücümüz de, birliğimizden, birbirimize sımsıkı kenetlenmiş olmamızdan geliyor. Birliğimiz, gücümüz ve etkinliğimiz, bu camianın farkıdır. Başka kurumlardan bizi ayrıştıran, bizi öne çıkartan en büyük özellik budur” dedi.

 Hisarcıklıoğlu, camia olarak büyük işler ve hizmetler yaptıklarını, tüm bunların arkasındaki asıl kişilerin Genel Sekreterler olduğunu belirterek, “Sizler başarılı işler yaptığınızda, biz de başarılı oluyoruz. Böylece hepimizin gücü ve itibarı da artıyor” dedi.

 Hisarcıklıoğlu TOBB olarak kendilerine düşen görevin, Genel Sekreterleri en iyi şekilde hazırlamak ve bilgi ile donatmak olduğunu ifade etti.

 TOBB ve Oda/Borsaların verdiği hizmetler ve yaptığı faaliyetler ile Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya’da örnek alınır hale geldiğini, tüm bu çevre coğrafyanın rol modeli ve ilham kaynağı olduğunu anlatarak, Genel Sekreterlerle gurur duyduğunu, başarılı çalışmalarının devamını dilediğini söyledi.

[Devamını oku...]

27

 İLAN

 

T.C.CEYHAN TİCARET BORSASI  BAŞKANLIĞINDAN İLANEN DUYURULUR

 

                                                  Borsamız Organ Seçimleri, Bakanlar Kurulunun 24.09.2017 Tarihli   Resmi Gazetede yayınlanan 2017/10828  Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı gereğince NİSAN 2018 ‘de  yapılması kararlaştırılmıştır.

 

Borsamız organ seçimleri, 5174 Sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu’nun 84’üncü maddesi gereğince, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri Hakkında Yönetmenlikte belirtilen usul ve esaslara göre NİSAN 2018’de  yapılacaktır.

 

Organ seçimleri hakkındaki Yönetmenlik hükümlerine göre “Seçme ve Seçilme” ile “Yalnız Seçme” yeterliliğinin bir şartı da VERGİ MÜKELLEFİ olmaktır.

 

Kayıtlarımızda bağlı bulunduğu Vergi Dairesinin adı ve vergi hesap numarası bulunmayan üyeler Borsamızca düzenlenecek seçmen listelerinde yer alamayacak ve dolayısıyla oy kullanma ve seçilme haklarını kaybetmiş olacaktır.

 

Bu nedenle, sayın üyelerimizin Borsamızdaki vergi mükellefiyeti ile ilgili kayıtlarını kontrol etmeleri, hatalı kayıtların düzeltilmesini istemeleri zorunludur.

 

Aksi halde; üyelerimiz kayıtlarımızda mevcut vergi dairesi adı ve vergi hesap numarasının da doğruluğunu kabul etmiş sayılacaktır.

 

Vergi kayıt durumlarının kontrol edilmesi ve doğru bilgilerin kayıtlarımıza geçirilmesinin sağlanması amacıyla üyelerimizin en geç 05 Mart 2018 tarihine kadar kayıtlı bulundukları vergi dairesinin adını ve vergi hesap numaralarını Borsamıza yazı ile bildirmeleri gerektiği önemle ve ilanen duyurulur. 21.02.2018

 

 

İŞYERİ ADRESİ DEĞİŞİKLİĞİ YAPAN ÜYELERİMİZİN YENİ ADRESLERİNİ BORSAMIZA BİLDİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

 

Üyelerimizle olan iletişimlerimizde adres değişikliği yapan üyelerimize ulaşılamadığından, gönderilen her türlü evrak, yazı, tebliğ, davetiye, gazete ve dergi posta idaresi tarafından  “adres değişikliği nedeni ile bulunamadı” ibaresi ile geri iade edilmektedir.  

Bu nedenle, üyelerimize daha sağlıklı ulaşabilmemiz için işyerlerinin yeni adres ve telefon numaralarını Borsamıza bildirmeleri gerekmektedir.

 

                                                                                  CEYHAN TİCARET BORSASI

                                                                                         YÖNETİM KURULU

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 49İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   
Yazdır  

Türlübaş Mah. İstasyon Cad. NO:17 Ceyhan/ADANA
0.322 613 30 19
0.322 613 91 28
ceyhanborsa@hotmail.com
ANASAYFAVİZYONUMUZMİSYONUMUZBÜLTENLERATATÜRK KÖŞESİBİLGİ EDİNMECEYHAN İLÇESİ