HABERLER

15
İSTİHDAM ŞURASI İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ ÖDÜL TÖRENİ

 İSTİHDAM ŞURASI İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ ÖDÜL TÖRENİ

İstihdam seferberliği kapsamında Ocak 2017’den bu yana istihdamlarını en fazla artıran iller, sektörler ve firmalar Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törenle ödüllerini aldılar. Törene Ceyhan Ticaret Borsası'nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Memici GÜLEÇYÜZ  Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Ferruh ARSLAN ,Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Fatih GİDER ve Genel Sekreter Mahmut ELMA katıldı.

Ödül töreninde konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, oda ve borsa camiası olarak Türkiye'nin geleceğine yatırım yapmaya devam ettiklerini belirterek, "İş dünyası olarak ülkemize ve kendimize artık daha fazla güveniyoruz, cesaretle adım atıyoruz." dedi.​
Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile TOBB tarafından düzenlenen "İstihdam Şurası ve Milli İstihdam Seferberliği Ödül Töreni"ne katıldı. Konuşmasına, kalp krizi nedeniyle vefat eden İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar'a Allah'tan rahmet dileyerek başlaşan Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedefi yüksek koyduktan sonra kendilerine düşenin de çalışmak olduğunu vurguladı. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, "Çok şükür hep birlikte, bir yıl boyunca büyük bir gayret gösterdik. Bu salonda iş dünyasının tüm paydaşları var. Allah emeğimizi zayi etmedi, bereketini de verdi. Böylece istihdamda tarihi bir başarı ortaya çıktı." diye konuştu.

Hisarcıklıoğlu, TOBB olarak istihdam konusunda "Bu iş olur" sloganıyla ulusal bir kampanya başlattıklarını hatırlatarak, bu seferberliğin milyonlarca insana iş ve aş sağladığını bildirdi.

Firmaların istihdam seferberliği sürecinde iç ve dış kaynaklı bütün olumsuzluklara direndiklerine dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, şöyle devam etti:

-İş dünyası artık kendine daha çok güveniyor

"Oda ve borsa camiası olarak Türkiye'nin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz, edeceğiz. Sadece istihdamda değil, finansmanda ve girdi maliyetlerinin azaltılmasında da pek çok reformu hayata geçiren Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve hükümetimize de teşekkür ediyorum. İş dünyası olarak ülkemize ve kendimize artık daha fazla güveniyoruz, cesaretle adım atıyoruz."

Hisarcıklıoğlu, küresel finansal kriz sonrası 2010-2017 döneminde Türkiye ekonomisinin kesintisiz 7 yıl büyüdüğüne ve söz konusu dönemde ortalama büyüme oranının yüzde 7 olduğuna işaret ederek, 6 milyon 600 bin kişiye de yeni istihdam sağladıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kudüs konusunda da liderliğini göstererek tüm İslam âlemini İstanbul'da topladığını anımsatan Hisarcıklıoğlu, "El ele verdiğimizde ülkemiz her sorunu aşacak, hak ettiği yere gelecektir yani dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girecektir." değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen İstihdam Şurası'nda bir konuşma yaptı.

Erdoğan, yeni bir istihdam çağrısında bulunarak ,"İşadamlarımıza sesleniyorum. Her müessesemiz artı olarak ikişer kişi istihdam edecek olursa yüzde 11,1'lik büyümeyi biz yükseltmeye devam ederiz" dedi.

CEYHAN TİCARET BORSASI

[Devamını oku...]

07
 ÇUKUROVA ODA VE BORSALARI İYİ UYGULAMALARI İÇİN SİLİFKE TSO DA BULUŞTU

 ÇUKUROVA ODA VE BORSALARI İYİ UYGULAMALARI İÇİN SİLİFKE TSO DA BULUŞTU

İlk toplantısının Tarsus TSO da yapıldığı,Adana ve Mersin il – İlçe Oda ve Borsalarının katılımıyla gerçekleştirilen “Çukurova Bölgesi İyi Uygulamalar Platformu”’nun ikinci toplantısı,23.11.2017 perşmbe günü Silifke Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 
Adana Ticaret Odası, Adana Ticaret Borsası, Ceyhan Ticaret Borsası, Erdemli Ticaret ve Sanayi Odası, Kozan Ticaret Borsası, Mersin Ticaret ve Sanayi O
dası,Mersin Ticaret Borsası, Mersin Deniz Ticaret Odası,Mut Ticaret ve Sanayi Odası,Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası,Tarsus Ticaret Borsası ve Silifke Ticaret ve Sanayi Odası’nın katılımlarıyla yapılan toplantıya Oda ve Borsaların Genel Sekreterleri ve Akreditasyon Sorumluları iştirak ettiler. 
Akreditasyon Sistemi içerisindeki iyi uygulamaların ve önerilerin paylaşıldığı toplantıda, fikir alışverişi ve değerlendirmelerin yapılmasından sonra bir sonraki toplantının Mersin Deniz Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde yapılması kararı alınarak sona erdi.

 

Silfke Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğine Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Ateş ve Akreditasyon Sorumlusu Yeliz Aydar katılım sağlamıştır.

 

 

[Devamını oku...]

04
DUYURU
 
04
DUYURU
 
04
DUYURU
 
24
24 Kasım Öğretmenler Günü

 Başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere toplumumuzun ilim,irfan kaynağı olan kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü en içten duygularımızla kutlar.Görevlerinde başarılar dileriz.Ceyhan Ticaret Borsası

[Devamını oku...]

Sayfa 1 / 46İlk   Geri   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  İleri   Son   
Yazdır  

Türlübaş Mah. İstasyon Cad. NO:17 Ceyhan/ADANA
0.322 613 30 19
0.322 613 91 28
ceyhanborsa@hotmail.com
ANASAYFAVİZYONUMUZMİSYONUMUZBÜLTENLERATATÜRK KÖŞESİBİLGİ EDİNMECEYHAN İLÇESİ